3 mýty o zubných strojčekoch

1.    Strojčeky na zuby sú len pre deti - OMYL.   Sú vhodné aj pre dospelých. Strojček pôsobí na zuby u 20 ročných, ale aj 50 ročných. Vek nerozhoduje. Vyrovnať sa dajú aj zuby so zubnou korunkou, vyplneným koreňovým kanálikom a samozrejme aj zuby s výplňou. Výnimkou je len zubný implantát, ktorým nevieme hýbať, ale nie je prekážkou pri liečbe. Najdôležitejšie je rozhodnutie: chcem mať rovné zuby.

 

2.    Krivé zuby vie vyrovnať len strojček nalepený na zuby pomocou drôtov - OMYL.   Vymoženosti techniky posledných rokov nám umožnili vyrovnávať zuby pomocou neviditeľných strojčekov INVISALIGN - naprogramované individuálne počítačom a vytlačené 3D tlačiarňou. Priesvitnú dlahu vyrobenú presne na mieru na vaše zuby vyrobia v zahraničí na základe modelov vašich zubov, ktoré navrhne čeľustný ortopéd podľa potreby pohybu zubov. Dlahy sa vymieňajú každé dva týždne za predpokladu, že sú nasadené na zuboch 22 hodín denne. Pri poctivom nosení sa dostaví želaný efekt a lekár vám povie, kedy budete mať vysnívaný úsmev.

 

3.    Strojčeky na zuby poškodia sklovinu zuba - OMYL.  Pri strojčeku nalepenom na zuby sa stáva, že pri nedostatočnej hygiene a nesprávnej technike čistenia sa na zuboch objavia biele flaky - poškodenie skloviny. Tomuto problému, ktorý sa  ťažko odstraňuje sa jednoducho vyhneme pomocou strojčekov INVISALIGN, ktoré nie sú lepené na zuby. V prípade, že máte obavy o vašu sklovinu a netrúfate si na klasický fixný strojček z dôvodu komplikovanejšieho čistenia, INVISALIGN je metódou voľby. Pri čistení zubov sa jednoducho vyberie z úst a vy si vyčistíte zuby dokonale ako pred začiatkom liečby. Na www.axis-dent.eu si stiahnite zdarma ebook Všetko o Invisalign a objednajte sa online na expresnú konzultáciu do Šamorína alebo do Dunajskej Stredy.

Cena liečby: 3 980 Eur.

© 2018 Eva Hrutková