Ako mať rovné zuby bez fixného aparátu? Je tu invisalign - neviditeľný strojček na zuby.

Chcete mať rovné zuby ale bez fixného aparátu? Predstavím Vám najmodernejší a najpohodlnejší spôsob ortodontickej liečby.

Čo je INVISALIGN?

Snímateľný neviditeľný aparát na vyrovnanie zubov.

 

Ako vyzerá?

Je to séria priesvitných dláh, ktoré sú vyrobené z termoplastického materiálu. Počet môže byť od 7 až 40 alebo aj viac, podľa náročnosti prípadu.

Prečo je individuálny?

Počítačom naprogramovaný aparát – dlahy sa vyrobia presne na osobu podľa odtlačkov zubov ktoré sú naskenované do počítača. Počítač riadi presný pohyb zubov a k tomu sú zhotovené dlahy. Počet dláh je určený závažnosťou prípadu. Malé úpravy zubov vyžadujú menší počet dláh a kratšiu dobu liečby. Ťažké prípady sa liečia väčším počtom dláh a dlhšiu dobu.

Ako sa používa?

Dlahy sa nasadia na zubný oblúk. Podnebie zostáva voľné.

Kedy treba neviditeľný strojček INVISALIGN používať?

Dlahy treba nosiť 22 hodín denne (vyberajú sa pri jedle a pití farebných a teplých nápojov, umývaní zubov a podľa potreby pri rôznych životných situáciách ako svadba, fotenie, obchodné jednanie...). 

Naozaj je neviditeľný?

Dlahy sú takmer priesvitné, ale na posun zubov je treba niekedy nalepiť na zuby pomocné zariadenia. Sú to kompozitné pomôcky vo farbe zubov (attachmenty). Samozrejme všetko je zblízka vidieť, neviditeľnosť je na vzdialenosť bežnej komunikácie s okolím.

Ako pracuje?

Zuby sa postupne posúvajú do požadovanej polohy postupným menením dláh. Jedna séria sa nosí jeden týždeň. Potom sa vymení za novú. Pacient si ich mení doma sám. Treba dodržať čas nosenia.

Budú zuby bolieť?

Nie, ale budú citlivé na tlak . Najviac predné rezáky.

Aké má výhody voči lepenému neviditeľnému aparátu (napríklad: Incognito, ebrace...)?

Menej času v ordinácii, menej časté kontroly (raz za 3 mesiace), väčšie pohodlie, estetika, nie je nič kovové v ústach, menej komplikácií - nepichá drôtik, nevadí pri rozprávaní, neodpadne nalepená súčiastka, ľahšia hygiena, komfortné stravovanie. Jesť a piť sa môže všetko, lebo sa strojček počas jedla vyberie a po jedle sa nasadí späť. Po jedle je potrebné si umyť zuby až potom si nasadiť aparát.  

Aká je nevýhoda voči lepenému neviditeľnému aparátu?

Veľká nevýhoda je, že je aparát snímateľný. Vyžaduje dôslednosť a disciplinované nosenie. Aparát treba nosiť stále, vyberá sa výlučne pri pití, jedle a umývaní zubov.

Budem vedieť rozprávať?

Na reč nemá vplyv ale treba si zvyknúť, že je niečo nové v ústach.

Môže sa fajčiť a môže sa žuť žuvačka?

Fajčiť by sa nemalo, dlahy sa zafarbia. Žuvačka je zakázaná.

Ako sa čistí?

Čistenie je jednoduché. Aparát stačí opláchnuť vodou (nie horúcou), očistiť kefkou a pastou ráno a večer pri umývaní zubov.

Aká je nevýhoda aparátu?

Ak sa nedodrží čas nosenia, zuby sa nebudú hýbať a nenarovnajú sa. Aparát vyžaduje spoluprácu a disciplinovanosť. 

Je aparát vhodný pre deti?

Aparát -Invisalign teen je vhodný pre deti a adolescentov.Umožňuje liečbu na etapy podľa prerezávania zubov. Je presný a rýchly. Veľkou výhodou je bezproblémové čistenie zubov.

Je neviditeľný strojček invisalign vhodný pre každého?

Prichádza doba digitálnej ortodoncie a nastupujú neviditeľné snímateľné dlahové aparáty. Tieto aparáty sú vhodné na liečbu všetkých pacientov. Veľkou výhodou je ich presnosť, rýchlosť a jednoduché použitie v každodennom živote. Podrobné informácie nájdete na www.axis-dent.eu ,stiahnite si zdarma e-book Všetko o Invisalign a objednajte sa na expresnú konzultáciu online

Cena liečby: 2 500 – 4 100 Eur.

© 2018 Eva Hrutková